Domácí

Vlekaři doufají ve spásu jarními prázdninami! Pobyt vyjde draho

Podmínky pro lyžování jsou na horách v Česku zatím stále velmi špatné, ale podle provozovatelů areálů by tržby mohly alespoň trochu zachránit jarní prázdniny, které startují už za týden. A jako tradičně to nebude pro rodiče žádná levná záležitost. Den na našich horách vyjde rodinu s dětmi i na několik tisíc korun. Za týdenní dovolenou už zaplatíme desetitisíce.

Na horách připadly desítky centimetrů nového sněhu a provozovatelé dělají maximum, aby dohnaly ztráty z konce roku, kdy se některé areály nerozjely ani o Vánocích. Největší žně zažívají provozovatelé lyžařských středisek o jarních prázdninách. To rodiny během týdne utratí na horách za ubytování i desetitisíce korun.

Pětidenní ubytování v okolí sjezdovky vyjde dva dospělé a dvě děti na Šumavě v průměru na 15 tisíc korun, v Krkonoších ještě o zhruba 10 tisíc dráž. Najít volný pokoj na jarní prázdniny už je ale v tuto chvíli velký problém. Další tisíce korun zaplatíte za to nejdůležitější - skipasy.

 

Související obsah

Jednodenní skipas v lipenském skiareálu vyjde čtyřčlennou rodinu na 2 300 korun, pětidenní pak na 11 400. "Pro čtyřčlennou rodinu máme skipas 2650 korun na pět dní," řekl Libor Petrů ze Skiareálu Kopřiva.

Například ve Špindlerově mlýně vyjde pětidenní lyžovačka rodinu s dvěma dětmi na zhruba 16 tisíc korun. S dalšími penězi navíc musíte počítat, pokud svěříte své dítě instruktorům v lyžařské škole. "Pětidenní kurz v lyžařské škole vyjde dítě na 2 840 korun," uvedl Jiří Falout ze Skiareálu Lipno.

"Lyžařskou školu máme na hodinu, což je 590 korun. Pokud přijde rodina, ta cena se může dostat na 350 korun za hodinu," doplnil Petrů.

Související obsah

Pokud na hory vyrazíte bez vybavení a plánujete si ho půjčit, sáhnete si hluboko do kapsy. "Set na týden pro dospělého vyjde na 2 000 korun. Pro dítě na 1 400 korun," sdělil Jan Rohlík z půjčovny lyží Lipno.

"Půjčení lyží vychází na 350 korun na den. Lyže, boty, hole, děti k tomu mají i helmu zdarma," představil ceny ve skiareálu Karolinka Josef Mikula. Pokud si rodina bude kupovat jídlo přímo na svahu, musí počítat s rozpočtem zase až o 10 tisíc vyšším.

Štáb televize Nova proto vyrazil zjistit, kolik na svahu stojí například polévka, klobása s chlebem nebo svařené víno. Více uvidíte v reportáži:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz