Domácí

Markéta našla balík peněz. S majitelem se přetahovala o nálezné

Markéta našla balík peněz. S majitelem se přetahovala o nálezné
Zdroj: MP Pardubice

Smolný den se šťastným koncem zažil pan Rudolf z Pardubic. Cestou od notáře, kde vyřizoval pozůstalost, ztratil tašku se 77 tisíci korun. Ani si nevšiml, že mu taška vypadla a zůstala ležet na schodech.

Muž odešel a ležící tašky si o chvíli později všimla mladá dívka. "Byl to takový měkký balíček a tam obrovské množství peněz. Koukala jsem a naštěstí v tom byl i lístek s adresou a tak jsem si nahlásila pauzu a šla nález odevzdat na městskou policii," popsala Markéta Vojtíšková.

Strážníci se hned pustili do hledání. "Až po jejich telefonátu pan Rudolf zjistil, že peníze vlastně nemá," popsal mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Související obsah

Muž byl dobrotou mladé dívky tak dojat, že při setkání sotva hledal slova. "Hluboce se jí klaním," děkoval nálezkyni, se kterou toužil se setkat. I když Markéta nálezné odmítla, muž se nenechal odbýt. Nakonec dívce doslova vnutil alespoň pětitisícikorunu. "Určitě vám patří, bez vás bych neměl nic z toho. Berte to prosím jako poděkování. Trvám na tom a nikam nejdu, dokud si je nevezmete," trval s dojetím na svém pan Rudolf.

V Pardubicích jde o druhý podobný případ v krátké době. Před vánocemi obálku s penězi našel prodavač z večerky. Peníze předal strážníkům a nálezné také odmítl. Jeho příběh jsme popsali zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz