Domácí

České studenty z Wu-chanu evakuují Francouzi, oznámil ministr Petříček

Ministr zahraničí Tomáš Petříček svolal na úterní odpoledne mimořádný tiskový brífink do Poslanecké sněmovny. Na něm oznámil, že dva čeští studenti se z Wu-chanu "svezou" s evakuovanými francouzskými občany.

"Čech, který byl s podezřením na koronavirus hospitalizovaný ve Vietnamu, nemoc nemá, testy byly negativní. Z nemocnice už ho propustili," zahájil brífink ministr Petříček.

Následně oznámil, že dva čeští studenti, kteří momentálně ve Wu-chanu pobývají, v epicentru nákazy moc dlouho nezůstanou. "Francie akceptovala náš návrh a naše občany evakuuje společně s těmi svými. Aktuálně ještě řešíme nějaké logistické záležitosti. Přesun odhadujeme na půlku tohoto týdne, poté ještě studenti zůstanou v karanténě," popsal Petříček.

Související obsah

Čeští diplomaté působící v Číně zatím podle něj zůstávají na svých místech, ale platí pro ně přísnější hygienická pravidla.

Smrtící čínský koronavirus má podle aktuálních informací na svědomí už více než stovku obětí, nakažené jsou tisíce lidí. Několik pacientů s podezřením na nebezpečnou nákazu prověřují i lékaři v Česku. Naposledy to byla šestice čínských turistů z hotelu v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz