Domácí

Chlapci (13) selhalo srdce. Podle svědků předtím pil energy drinky

Chlapci (13) selhalo srdce. Podle svědků předtím pil energy drinky
Zdroj: Profimedia

V nečekané drama se o předminulém víkendu změnil turnaj starších žáků ve florbale ve Šťáhlavech u Plzně. Jeden z hráčů totiž po zápase náhle upadl do bezvědomí a museli ho oživovat nejprve diváci, posléze i profesionální záchranáři.

"Kvůli kombinaci několika faktorů, mezi nimiž bylo i požití energy drinků, došlo k upadnutí do bezvědomí u mladého hráče z družstva Karlových Varů," napsala o incidentu z 19. ledna na svých stránkách Florbalová škola Plzeň. Později ale informace ze stránek stáhla, odkaz zůstal aktivní.

Související obsah

Výjezd do šťáhlavské sportovní haly potvrdila na dotaz TN.cz mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová. "Je pravda, že volající se nám o konzumaci energetických nápojů zmínili, v tu chvíli pro nás ovšem byla klíčová resuscitace chlapce. Podobná příhoda je nicméně u takto mladého člověka velmi vzácná," míní Svobodová.

Doplnila, že hoch už je na tom zdravotně mnohem lépe, přesto nadále zůstává pod lékařským dohledem. "Tento týden jsme ho převáželi z Plzně na specializované pracoviště do Prahy," prozradila mluvčí záchranky, která zároveň pochválila laiky, kteří chlapci pomáhali po kolapsu jako první.

Redakci TN.cz se ve středu odpoledne ozvala chlapcova matka. Ta ovšem popírá, že by vypití energetického nápoje (ať už k němu došlo, či ne) vedlo ke zmíněné srdeční zástavě. Lékaři prý takovou spojitost popřeli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz