Domácí

Řidič oktávky ve smyku naboural jaguara. Od nehody raději ujel

Řidič oktávky ve smyku naboural jaguara. Od nehody raději ujel
Zdroj: Policie ČR

Zatím neznámý řidič bílé octavie ve středu kolem půl páté projížděl Klenčím pod Čerchovem na Domažlicku. Podle informací policie si příliš nelámal hlavu s maximální povolenou rychlostí, své řidičské schopnosti ale přecenil. Na zledovatělé silnici dostal smyk a naboural do auta v protisměru. Otřesenému řidiči jaguara oznámil, že se jen otočí a vrátí se, ale jakmile znovu nasedl, raději ujel.

K nehodě mělo dojít přímo před jedním z domů v obci Klenčí pod Čerchovem. Šofér bílé "oktávky" měl mít namířeno od Lískové právě do Klenčí. Domažličtí policisté v souvislosti s pátráním požádali o pomoc veřejnosti a hledají případné svědky.

"Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat," řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Související obsah

Když muž vjížděl do pravotočivé zatáčky, dostal na kluzké zasněžené silnici smyk a přejel na levou stranu vozovky. Tam se v tu dobu nacházel Jaguar 30D. Jeho 52letý řidič měl akorát namířeno z Klenčí pod Čerchovem do zhruba deset kilometrů vzdálené Lískové.

Řidič octavie po nehodě zastavil a muži v jaguaru oznámil, že se jede jen otočit. Zatímco starší řidič na místě nehody spořádaně čekal, podezřelý viník nehody z místa ujel. Na luxusním voze způsobil škodu za 60 tisíc korun.

"Nespolupracoval při šetření dopravní nehody a nesepsal záznam o dopravní nehodě. Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo kontaktovat přímo policii," dodává Brožová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz