Domácí

Nepozornost na Pražském okruhu zavinila sérii nehod, jeden mrtvý

K vážné dopravní nehodě došlo na Pražském okruhu před exitem na Zličín. Auto zde srazilo člověka pohybujícího se ve vozovce, nepozorností řidičů havarovalo několik dalších aut.

Na 24.4 km na trase Ruzyně – Modletice došlo ve čtvrtek po sedmé hodině ráno ke kolizi osobního automobilu s člověkem, pohybujícím se ve vozovce. Ten bohužel nehodu nepřežil.

Přesná příčina toho, proč byl dotyčný na silnici, se prošetřuje, zřejmě ale šlo o řidiče, který na místě o něco dříve havaroval a po nehodě vystoupil z vozidla, poté ho smetlo další auto, jehož řidič ho přehlédl. Policie důvody prošetřuje. "Rozhodně nešlo o chodce," vyvrátila Lucie Drábková, tisková mluvčí pražské policie.

Na místo byla přivolána záchranka i policie, zasahovali také hasiči, kteří odklízeli trosky z poškozeného auta a zajistili místo proti požáru. Z důvodu nehody byl několik hodin uzavřený levý a středový pruh.

Pravým a odstavným pruhem se z důvodů vyšetřování projiždělo po celé dopoledne. Kvůli objíždění a nepřehlednosti na místě se mělo již srazit několik dalších vozidel.

"Na místě zasahovala pražská i středočeská záchranka, středočeští kolegové museli z místa nehody odvézt další zraněnou osobu, její zranění nebyla tak rozsáhlá," doplnila Jana Poštová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.

Nehoda způsobila kolonu, ta sahala v ranní špičce až k dálnici D6. Zpoždění nabrala také hromadná doprava, autobusy 304, 305, 324, 336 a 404 mířící na Zličín byly podle informací PID opožděné asi o půl hodiny. To se přenášelo také na spoje v opačném směru.

Podle předpokladů nejhorší omezení mělo trvat asi do půl desáté. V 9:30 se skutečně kolona začala postupně rozjíždět, zpoždění autobusů se zmenšilo zhruba na pět minut. Dvě policejní jednotky ale na místě vyšetřovaly až do odpoledne, provoz byl plně obnoven až kolem druhé hodiny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz