Domácí

Muž ozbrojený dvěma noži se dobýval do Sněmovny! Zadrželi ho

Do Poslanecké sněmovny se ve čtvrtek dopoledne snažil dostat 31letý muž ozbrojený několika noži. Policisté ho na místě zadrželi. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Obtloustlý muž v černém se měl podle informací policie dožadovat vstupu u jednoho z vchodů do Poslanecké sněmovny. S nožem v ruce měl ohrožovat i policisty, kteří dorazili na místo.

Útočník měl jedním z nožů údajně zaútočit na ženu, která obsluhovala "vstupní" rentgen. Další zbraň měl mít v batohu a jeden nůž vytáhl z kapsy poté, co ho k tomu vyzval jeden z policistů. Ten po muži chtěl vysvětlit, proč má vůbec v batohu zbraň.

K incidentu ve sněmovně se vyjádřil i náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Potvrdil, že muž připraveným nožem zaútočil i na policisty na místě, a zároveň pochválil dobře zvládnutý zákrok proti agresorovi. Případ je aktuálně v dikci Krajského ředitelství hlavního města Prahy.

Muž si do sněmovny měl nakráčet vyzbrojený nožem s patnácticentimetrovou čepelí, baterkou, teleskopickým obuškem a kratším nožem s deseticentimetrovou čepelí a dřevěnou rukojetí.

Podle posledních informací se v době, kdy se dovnitř dobýval ozbrojený muž, měla ve sněmovně nacházet celá jedna třída základní školy.

Související obsah

Ochranka okamžitě po incidentu Poslaneckou sněmovnu uzavřela pro veřejnost. Další třídě, která tam mířila na exkurzi, už vstup do sněmovny nebyl umožněn. Na místě zasahovala výjezdová jednotka policie.

Jedna skupina žáků zůstala "uvězněná" ve sněmovně, druhou venku stranou a v bezpečí držel jeden ze zasahujících policistů.

"Aktuálně zjišťujeme motiv jednání útočníka, který chtěl vstoupit na galerii Poslanecké sněmovny vstupem pro veřejnost. Muž se měl podle předběžné právní kvalifikace dopustit trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta," uvedla policie na svém twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz