Domácí

Na horách začala výrazná obleva, kde je ještě dost sněhu na lyžování?

Na horách začala výrazná obleva, kde je ještě dost sněhu na lyžování?
Zdroj: Profimedia

Po sněžení v posledních dnech začala na horách výrazná obleva, která s mírným přerušením v neděli potrvá podle meteorologů nejspíš až do úterý. Nejlépe je na tom se sněhem Šumava, následují hřebeny Krkonoš. I přes rychlé tání sněhu hlásí lyžařské areály často téměř plný provoz.

V noci na pátek měly teploty na našem území velmi netradiční chod, nejchladněji bylo totiž na mnoha místech už večer a během noci se pak oteplovalo. "Příčinou je čerstvý jihozápadní až západní vítr, který se během noci zejména v západní polovině Čech a na severovýchodě území rozfoukal a "vyhnal" v těchto oblastech teploty na hodnoty odpovídající minimálním teplotám na konci května," vysvětlil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Před oblevou připadlo na horách od 10 do 40 centimetrů, nejvíce sněhu měla ve čtvrtek Šumava, kde místy leželo kolem jednoho metru sněhu, v závěsu jsou Krkonoše. Jinde na horách bylo ve čtvrtek nejčastěji mezi 15 a 60 centimetry sněhu.

V pátek a v sobotu by mělo být na horách kolem 4 až 8 °C, v neděli podle ČHMÚ může v polohách nad 1000 metrů mírně sněžit. Až v úterý nás čeká výrazné ochlazení, kdy by postupně mohlo sněžit i v polohách kolem 400 metrů.

Sněhová pokrývka se v následujících dnech bude rychle měnit, je proto vhodné sledovat, jaké bude na horách panovat počasí. Předpověď pro jednotlivé skiareály najdete ZDE.

Související obsah

V případě, že se chystáte na sjezdovku, je také dobré zkontrolovat si přímo internetové stránky areálu. I přes nastupující oblevu hlásila v pátek dopoledne lyžařská střediska v Česku většinou téměř plný provoz.

Například SkiResort Černá hora – Pec má v provozu všechny areály, velká většina sjezdovek je sjízdná, otevřené jsou i běžkařské tratě.

V lyžařském středisku ve Špindlerově Mlýně jsou nevhodné sněhové podmínky jen na sjezdovce 4 Svatý Petr - FIS World Cup a 4a Hřiště, ostatní sjezdovky hlásí velmi dobré a dobré podmínky pro lyžování.

Sportovní areál v Harrachově také hlásí, že je na sjezdovkách zatím dost sněhu, uzavřeny jsou jen Červená 1 a Černá.

Související obsah

Ve Skiareálu Lipno jezdí zatím všechny lanovky kromě Lipenské a pohyblivého pásu v Bambini parku.

Lyžařský areál Zadov je v provozu, nepříznivé podmínky jsou podle interaktivní mapy areálu na sjezdovkách "Do ráje", "Sedačka – Bočna" a "Sedačka – Rukáv", ostatní sjezdovky jsou sjízdné.

Na Špičáku je v provozu šest sjezdovek ze 13, jezdí pět vleků z osmi.

Na Pradědu v lyžařském středisku Figura je aktuálně v provozu pět sjezdovek z devíti, zavřené jsou sjezdovky s označením A, B2, D a Švýcárna.

Související obsah

Skiareál Bíla v Beskydech hlásí, že má všechny sjezdovky i lanovky v provozu, horší je to s běžeckými trasami, které jsou aktuálně zavřené.

Skicentrum Kohútka hlásí také příznivé podmínky, v provozu jsou vyjma "Seníku" všechny lanovky a vleky, podobně jsou na tom i sjezdovky, v provozu je osm z deseti.

V lyžařském areálu Monínec jsou v provozu všechny lanovky a vleky, na sjezdovkách je podle informačníhoportálu mezi 50 až 70 centimetry sněhu.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz