Domácí

Mrazy přece jen dorazí! Už brzy vtrhne do Česka arktický vzduch

Mrazy přece jen dorazí! Už brzy vtrhne do Česka arktický vzduch
Zdroj: Getty Images

Až doposud byla zima velmi mírná, začátkem února by se ale vše mělo změnit. Ze severního Atlantiku k Evropě míří mrazivý arktický vzduch, který srazí teploty i v Česku. V maximech přes den stěží překročí nulu.

Aktuální vývoj počasí nad severním Atlantikem naznačuje, že začátkem února v Evropě pořádně přituhne. Podle portálu Severe Weather Europe se na tom zatím globální modely počasí shodují. Mrazivý aktický vzduch by měl přinést ochlazení nejprve do západní, později do střední Evropy a oblasti Středomoří.

Pokles teplot rovněž výrazně zvyšuje šanci na sníh. Prognóza se může ještě změnit, různé modely ale překvapivě ukazují podobný vývoj. I čeští meteorologové předpovídají ochlazení.

Až do 4. února budou teploty sice vysoké a překročí až 10 stupňů, posléze ale začnou výrazně klesat. "Do střední a západní Evropy by se v tu dobu měla dostat studená vzdušná hmota z aktické oblasti," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah

"Modely předpokládají, že se vytvoří hřeben vysokého tlaku nad severním Atlantikem a dá tím průchod studenému arktickému proudění do střední a západní Evropy. Nejvyšší odpolední teploty by se tak měly zastavit blízko nuly," dodala Honsová. Měli bychom se tak připravit na pořádně mrazivá rána.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz