Domácí

Úřednice šla na oběd, zloděj jí z kanceláře odnesl půl milionu korun!

Úřednice šla na oběd, zloděj jí z kanceláře odnesl půl milionu korun!
Zdroj: Profimedia

Drzost některých zlodějů nemá mezí - jeden takový si v polovině ledna ze zamčené kanceláře na českolipské radnici odnesl půl milionu korun, zatímco úřednice byla na obědě. Policisté ho dopadli - ukázalo se, že to byl recidivista. Na svědomí má dokonce i krádež v nemocnici.

Zloděj na českolipské radnici řádil 15. ledna - nyní policisté informovali o tom, že už znají jeho totožnost a dopadli ho. Pětačtyřicetiletý muž z Litoměřic měl úřad navštívit náhodně. Ten den prošel celou Českou Lípu a tipoval si místa, kde by mohl něco ukrást. 

A na radnici se mu podařil opravdu pořádný lup. V době, kdy byla úředníce na obědě, vylomil zámek dveří a z kanceláře si odnesl bankovky v hodnotě půl milionu korun. "Jedná se o recidivistu, který už byl za krádeže dvanáctkrát pravomocně odsouzen a nyní je v rámci posledního trestu v podmínce," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Související obsah

Muž zřejmě nemá žádné morální zábrany - aktuálně má totiž na svědomí i krádeže v nemocnici a ve stomatologickém středisku v Litoměřicích s celkovou škodou 17 tisíc korun.

Českolipští policisté ho zadrželi v úterý na Děčínsku. Poté, co byl obviněn z krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, zamířil do vazby. "Hrozí mu až osmiletý trest ve vězení. Z ukradené částky se nám podařilo zajistit 80 tisíc korun, zbytek peněz už utratil," dodala Baláková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz