Domácí

Lidé ruší zvěř v klidové zóně. Přestupky nebudeme řešit domluvou, varují strážci

Lidé ruší zvěř v klidové zóně. Přestupky nebudeme řešit domluvou, varují strážci
Zdroj: Profimedia

Lidé stále častěji porušují zákaz pohybu mimo vyznačené stezky v klidové oblasti v Krkonošském národním parku a významně tak ruší zvířata. Kvůli návštěvníkům, kteří nerespektují zákaz, bude v oblasti více strážců přírody. Ti vzkazují, že už nebudou řešit přestupky jen domluvou.

Při státní hranici s Polskem je na západ od Szrenice klidová oblast, kde mají zvířata klid od masové návštěvnosti Krkonoš. Jedná se o první zónu českého i polského národního parku, kde je povolen pohyb jen po značených cestách.

Lidé ale zákaz pohybu mimo cesty porušují stále častěji. Strážci Krkonošského národního parku proto apelují na návštěvníky Krkonoš, aby do klidové oblasti nevstupovali.

Z polské strany dokonce přibylo množství značek, které o zákazu informují, je tak velmi těžké si ho nevšimnout.

Související obsah

"Bohužel, nelegální vstupy do této klidové zóny neklesly a tak můžete od tohoto týdne v oblasti očekávat zvýšenou aktivitu hlídek stráží přírody KPN a KRNAP, včetně asistence policie a dobrovolných strážců z obou stran hranice. Přestupky proti jasně vyznačenému zákazu nebudou řešeny domluvou," vzkazují strážci parku návštěvníkům, kteří nebudou zákaz respektovat.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz