Zahraničí

Krádež kola je zločin proti ekologii! Zloděj dostal tři roky natvrdo

Krádež kola je zločin proti ekologii! Zloděj dostal tři roky natvrdo
Zdroj: Profimedia

Zloděj bicyklu si u soudu v Bruselu vyslechl trest tří roků vězení. Soudce zdůvodnil přísný verdikt tím, že podle jeho názoru šlo o zločin proti ekologii.

Jedenačtyřicetiletý recidivista ukradl jízdní kolo, které jeho majitel nechal zamčené u stanice metra Hankar na jižním okraji belgického hlavního města. Zloděje při činu přistihla policejní hlídka a tento týden stanul před soudcem v Bruselu. O případu informovaly belgické noviny Brussels Times.

"Nastal čas přísně potrestat obžalovaného za přestupky, které mají závažné důsledky pro planetu, vzhledem k tomu, že oběť, kteá byla zbavena jízdního kola, neměla jinou možnost, než použít dopravní prostředky méně šetrné k planetě a přispívají ke změně klimatu. A to vše jen proto, aby obžalovaný mohl kupovat drogy," přečetl soudce rozsudek.

Související obsah

Výše trestu pak nebyla pouze věcí soudcova neobvyklého hodnocení trestné činu. Odsouzený muž už má za sebou bohatou kriminální minulost. Celkem si za krádeže zboží, za které si pořizoval peníze na drogy, odseděl už devět let. Teď ho čekají za mřížemi tři další.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz