Domácí

Česká rodina chtěla odletět z Číny, miminko do letadla odmítli pustit!

Česká rodina chtěla odletět z Číny, miminko do letadla odmítli pustit!
Zdroj: Profimedia

Zoufalství a bezmoc zažila česká rodina se dvěma malými dětmi na letišti v Číně. Poté, co absolvovala fronty a bezpečnostní kontroly, se nakonec do letadla přesto nedostala. Důvodem bylo chybějící vízum pro miminko, ačkoliv podle maminky měl stačit pouze pas. Nakonec jim umožnili odletět, ale bez miminka. To rodiče odmítli. Rodině se snaží pomoct i ministerstvo zahraničních věcí.

Česká blogerka žije se svým partnerem a dvěma malými dětmi v Číně, kde aktuálně řádí epidemie koronaviru. Rodina se rozhodla odletět do Česka, to se jí ale nepovedlo. "Vše se zdálo být v pořádku. Po tom, co jsme si vystáli hodinovou frontu, odbavili kufry, absolvovali měření teploty atd. atd., nás zastavili na imigračním," popisuje své zoufalství maminka na instagramu.

Na letišti jim oznámili, že bez víza pro miminko nemohou odletět. "To jsme samozřejmě odmítli, takže začalo ověřování informací, volání kde komu a tak dále. Pustili nás dál, myslela jsem si, že je to v pořádku, ale oni nás odvedli do kumbálu na imigrační. Tam jsme se s nimi hodinu dohadovali," napsala maminka.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Take jak u vte, dnes jsme neodletli s museli se vrtit zpt domu. Ve se zdlo bt v podku, po tom co jsme si vystli hodinovou frontu, odbavili kufry, men teploty atd atd, ns zastavili na imigranm - nemte vzum pro mimino, bohuel nemete lett. To jsme samozejm odmtli, take zaalo ovovn informac, voln kde komu atd. Pustili ns dal, myslela jsem si, ze je to v podku, ale oni ns odvedli do kumblu na imigran a tam jsme se nimi hodinu dohadovali. Malvnka se narodila v n, nem jet obanstv (bude mt esk, ale po pjezdu do cr), nem rodn list, pouze emergency pas pro jeden vjezd ze zem. Mlo to stait. Poad nevme, zda to na letiti jen nepo, nebo jestli to opravdu vlda potebuje, co je pkn kravina, kdy opoustime zemi. Kadopdn po hodinovm ekn letadla na ns - porad tam behali zamstnanci letit s vyslakami, jestli teda u mohou udlit povolen v odletu. Verdikt znl, je nm lito, bez vza nemete vycestovat. Ale byli tak hodni, ze nm dali monost, ze meme vycestovat jen my ti (Roman,Tonda a j) a Malvnka mus zstat. Tak tm definitivn potvrdili, co si celou tu dobu tady o Cinanech myslm...vydn vza bude trvat minimln tden, s tm, ze budeme muset na ad i s Malvinkou. Nevm co bude, ve te eme, omlouvm se, ze neodepisu vam vem co mi pete krasne zprvy, moc vam dekuju za podporu, ale momentln to nen v mch silch. My te budeme jen ekat, zda dostaneme z Ministerstva potvrzen pro nskou stranu, ze meme odletet bez vza. Pokud je to vbec v jejich silch. My te musme jen cekat, co bude, drte nm palce...a jestli mete, prosm vas mocsdlejte. Dekuju! a aby toho nebylo mlo, tak pi cest zpt z letit, namili Romanovi horeku. Samozejm negativn-ty jejich teplomry jsou na dv veci (made in china), no kadopdn to, aby ns vechny soupli do karantny, je jet posledn vc, co nm tu schz. A pak u to bude kompletpokraovn v komenti

Pspvek sdlen Kateina Pekaov (@kacipekarova),

Dcerka Malvínka se podle ní narodila v Číně a nemá ještě občanství ani rodný list. "Má pouze emergency pas pro jeden výjezd ze země. Mělo to stačit. Pořád nevíme, zda se to na letišti jen nepokazilo, nebo jestli to opravdu vláda potřebuje, což je pěkná kravina, když opouštíme zemi," dodala naštvaná maminka.

Související obsah

 

Letadlo na rodinu čekalo hodinu, nakonec ale muselo odletět bez nich. "Byli tak hodní, že nám dali možnost, že můžeme vycestovat jen my tři a Malvínka musí zůstat. Vydání víza bude trvat minimálně týden s tím, že na úřad budeme muset i s Malvínkou," stěžuje si maminka.

"Teď jen budeme čekat, zda dostaneme od ministerstva potvrzení pro čínskou stranu, že můžeme odletět bez víza. Pokud je to vůbec v jejich silách," dodala. Podle vyjádření českého ministerstva zahraničí ale rodina vízum potřebuje.

Související obsah

 

"Náš zastupitelský úřad v Pekingu je s rodinou v kontaktu a poskytuje jí konzulární pomoc. V tomto případě českým občanům chyběly potřebné doklady pro vycestování z Čínské lidové republiky, o které si nyní musí zažádat u čínských úřadů," vysvětluje mluvčí ministerstva Mariana Wernerová.

"A aby toho nebylo málo, tak při cestě zpět z letiště, naměřili partnerovi horečku. Samozřejmě negativně, ty jejich teploměry jsou na dvě věci. No každopádně to, aby nás všechny šoupli do karantény, je poslední věc, co nám tu schází," napsala maminka.

Česká letiště kvůli koronaviru zpřísňují opatření. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz