Krimi

Při vyřizování účtů se v Plzni střílelo v tramvaji i na zastávce MHD!

Pořádně rušno bylo v neděli ráno v Plzni na Mikulášském náměstí. Kolem půl sedmé ráno se tu rozlehla střelba. Pachatel se zbraní "úřadoval" nejen na zastávce, ale také v tramvaji. Policisté později zjistili, že šlo s největší pravděpodobností o plynovou zbraň.

Střelba nejprve vyděsila lidi na zastávce MHD, následně se přesunula i do tramvaje, která na Mikulášském náměstí právě stála.

"Z dosud zjištěných informací se jednalo o vyřizování účtů mezi několika muži, přičemž 24letý oznamovatel z místa před minimálně dvěma muži, kteří v blízkosti zastávky zastavili s vozidlem, utekl ve směru do centra města, kam jej pachatelé bezvýsledně pronásledovali," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

"Svědci nám na místě uvedli, že se k tramvajové zastávce přiřítil stříbrný Mercedes, posádka vyskočila a zaútočila na mladého muže. Útočníci podle svědka měli na muže střílet z pistole, prý plynovky, sebrat mu bundu a telefon, a pak z místa ujet," píše portál Krimi Plzeň.

Přivolaní kriminalisté na místě objevili a posbírali několik nábojnic, s největší pravděpodobností z plynové zbraně. Při incidentu se nikdo nezranil a nevznikla žádná škoda na majetku.

Související obsah

"Ve věci jsou zahájeny úkony trestního řízení a případem se nyní zabývají kriminalisté plzeňského městského ředitelství, kteří zjišťují veškeré okolnosti a po pachatelích intenzivně pátrají," uzavřela Jiroušková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz