Zahraničí

SROVNÁNÍ: Koronavirus už zabil v Číně více lidí než epidemie SARS!

SROVNÁNÍ: Koronavirus už zabil v Číně více lidí než epidemie SARS!
Zdroj: Profimedia

Nový čínský koronavirus si v zemi vyžádal už více obětí než epidemie SARS počátkem století. Počet nakažených je nyní celosvětově více než dvojnásobný.

Podle posledních čísel zemřelo v Číně na nový koronavirus už 361 lidí, což už je více, než v této zemi podlehlo viru SARS, pokud do součtu nepočítáme administrativní oblasti. SARS v letech 2002 a 2003 zavinil smrt celkem 349 Číňanů. Vyplývá to z čísel Světové zdravotnické organizace (WHO).
 


V Číně, v Hongkongu a na Tchaj-wanu bylo také nejvíce z celkem 8096 nakažených SARS. Dvě třetiny nakažených pocházelo z Číny a čtvrtina z Hongkongu a z Tchajwanu. Na virus zemřelo 299 obyvatel Hongkongu a 37 Tchaj-wanu.
 

 


Mimo Čínu a její administrativní území byla nejvíce zasažená Kanada se 43 úmrtími a Singapur s 33. Nemoc se dostala také do Evropy, nákaza se tehdy objevila v deseti státech – ve Francii, Německu, Itálii, Irsku, Německu, Rumunsku, Rusku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a ve Velké Británii. Jediná oběť byla z Francie.
 

Související obsah


SARS je zkratka pro těžký akutní respirační syndrom, jedná se také o koronavirus. Poprvé se objevil v Číně v listopadu 2002 v provincii Kuang-tung. Šíření epidemie se podařilo zabránit v létě 2003.

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz