Domácí

Chřipková epidemie udeřila plnou silou! Nejhůř je na tom Morava

Epidemie chřipky, která už zasáhla polovinu krajů, dál sílí. Asi vůbec nejhorší situace je na východě a severu Moravy. Řada nemocnic v Česku zakázala, nebo alespoň částečně omezila návštěvy.

Zlínský kraj, stejně jako Moravskoslezský, Jihočeský nebo Plzeňský, už zasáhla epidemie respiračních onemocnění naplno. Od pondělního rána tak platí zákaz návštěv v mnoha zařízeních pro seniory. Bez návštěv se musejí obejít třeba klienti zlínského domova pro seniory na Burešově, stejně jsou na tom v nedalekém Lukově nebo Loučce."Závažné průběhy a komplikace hrozí hlavně osobám nad 65 let a osobám s chronickým onemocněním srdce, cév, plic, onemocněním diabetem a ledvin," řekla Jana Hošková z protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

Související obsah

Napříč celou Českou republikou přibývá i nemocnic, které zakazují návštěvy. Za svými příbuznými už nemohou například lidé v Prostějově, částečně návštěvy omezila i olomoucká fakultní nemocnice, nově se to týká i nemocnic na východě Moravy.

"Je to s ohledem na bezpečí našich pacientů, kteří jsou hospitalizovaní v jednotlivých nemocnicích. Zavlečení infekce zvenčí by pro ně mohlo znamenat výrazné komplikace," vysvětluje mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Související obsah

Chřipková epidemie už zasáhla prakticky celou Evropu, částečně by ji v některých krajích u nás mohly zmírnit jarní prázdniny.

"Je vhodné nechodit tam, kde se shromažďuje velké množství lidí, jako jsou kina, divadla, hromadná doprava. Důležité je také dostatečné mytí rukou, protože i tímto způsobem je možné chřipku přenést," dodává Hošková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz