Zahraničí

Žena vyhrála miliony v loterii. Za získané peníze si pořídila dítě

Žena vyhrála miliony v loterii. Za získané peníze si pořídila dítě
Zdroj: Profimedia

Britka Rebecca Brownová se v roce 2016 stala milionářkou. V loterii vyhrála v přepočtu přes 7 milionů korun. Ze získaných peněz se rozhodla splnit si sen o rodině. Zaplatila si umělé oplodnění, díky kterému přivedla na svět zdravou dceru.

Umělé oplodnění není levnou záležitostí v České republice, ale ani v zahraničí. Za zákrok ve Velké Británii Rebecca Brownová zaplatila v přepočtu více než 356 tisíc korun. Než se jí poštěstilo v loterii, byla vidina založení rodiny v nedohlednu.

Devětatřicetiletá žena cítila, že jí tikají mateřské hodiny a přibývajícími roky by bylo stále těžší otěhotnět. Vhodný partner byl také stále v nedohlednu. "Rodina mi pořád říkala, že potřebuji muže. Já jsem věděla, že to zvládnu i bez něj," vysvětlila Rebecca, která využila dárcovství spermatu.

Související obsah

Rozhodla se pro zákrok i z toho důvodu, že jí podle testů u gynekologa hrozí rakovina děložního čípku. "To mě jen donutilo si uvědomit, že dítě chci více, než cokoliv na světě," popsala Rebecca pro BBC. "Věda a výhra v loterii byla pro mě magickou kombinací," dodala Britka s tím, že "hodnota její dcery se nedá vyčíslit". "Rozhodně za ty peníze stála," zakončila novopečená maminka malé Ethel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz