Zahraničí

Strach z epidemie koronaviru: Do Číny létaly statisíce Evropanů ročně!

Strach z epidemie koronaviru: Do Číny létaly statisíce Evropanů ročně!
Zdroj: TV Nova

Nebezpečný koronavirus vyvolává obavy po celém světě. Jen ze států Evropské unie do Číny každoročně létají statisíce lidí, v roce 2018 šlo o 11. nejoblíbenější destinaci mimo Evropu.

Mnoho evropských zemí včetně Česka kvůli šíření nového koronaviru zakázalo přímé lety do a z Číny. V roce 2018 podnikli občané EU přes 1,75 milionu cest do této asijské země. Stala se tak 11. nejnavštěvovanější destinací mimo Evropu, informoval evropský statistický úřad Eurostat.

Česko a Čínu spojuje týdně deset přímých leteckých linek, které provozují tři čínské aerolinky. Létat přestaly od neděle 9. února, rozhodla o tom vláda. Jak dlouho bude zákaz trvat, zatím není jasné. Více v reportáži:

Nejvíce lidí do Číny během roku 2018 létalo v březnu a dubnu. Situace se ale různí každý rok - zatímco předloni počet návštěvníků narostl o třetinu, v roce 2017 klesl o pětinu a ještě rok předtím se zase zvýšil o polovinu. Téměř polovinu těchto cest podnikli lidé z pracovních důvodů.

Související obsah

Služební cesty bývají kratší, v průměru ty do Číny trvaly čtyři až sedm dní. Dovolené, které tvořily 35 procent, byly dlouhé až čtyři týdny. Nejdelší dobu strávili občané EU v Číně kvůli návštěvám rodiny nebo přátel.

V minulých letech se zvýšil také počet čínských turistů v členských zemích EU. V roce 2018 strávili lidé z Číny v evropských hotelech 22 milionů nocí, což byl zhruba sedmiprocentní nárůst. Nejvíce z nich mířilo do Itálie, Francie, Německa a Španělska.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz