Domácí

Kamion jel po cyklostezce, šla po ní maminka s kočárkem a dětmi!

Nákladní automobil si zřejmě spletl cyklistickou stezku se silnicí a při nebezpečném průjezdu částí Přerova ohrozil hned několik chodců. Případem se začíná zabývat policie.

Nebezpečný manévr kamionu v Přerově u podjezdu v oblasti ulic Hranická a Teličkova zachytila v půlce ledna Pavlína Kleinerová na svůj mobil a podělila se o něj na sociálních sítích. "Staví se tu teď nová dálnice, a jelikož je zde uzavřená jedna cesta, tak kamiony neustále jezdí přes město a policie se je snaží zadržovat,“ popsala.


"Navíc podjezd je opravdu nízký, takže kamion na videu zřejmě zjistil, že se pod most nevejde a začal couvat, ale bývají tu neskutečné zácpy, takže neměl kam couvat a tak to vzal přes stezku,“ dodala svědkyně.


Na záběrech je vidět velký tahač s návěsem, jak vyjíždí na cyklostezku, po níž se pohybují chodci, a to včetně maminky s kočárkem a malými dětmi. Všichni obrovskému stroji rychle uhýbají ke straně chodníku. Kamion naštěstí nikoho nesmetl.

Související obsah


Video už má k dispozici policie. Policejní mluvčí Miluše Zajícová pro portál TN.cz uvedla, že se případem budou v nejbližší době zabývat.


Není to ale poprvé, kdy se kamion ocitl na cyklostezce. Před osmi lety se podobný případ stal na stezce vedoucí kolem řeky Moravy mezi Spytihněví a Napajedly, kdy řidič ignoroval značení a snažil se úsek projet. Nakonec když už se rozhodl otočit tak zapadl. Tento incident policisté vyřešili pouze domluvou.

Související obsah


Další případ je z roku 2016 z Huslenek, kde řidiče kamionu na cyklostezku dovedla samotná navigace. V tomto případě tahač přes mostek projel, ale návěs ne a zničil jeho část. Řidič dostal pokutu.

V galerii najdete snímky z místa a vyznačenou trasu:

lsk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz