Navigace

Řidič kamionu věřil navigaci a sjel na cyklostezku! Uvízl na mostě

Věřit navigaci se někdy nevyplácí. Řidiče kamionu na cestě ze Vsetína svedla z hlavní silnice na cyklostezku. Na malý most se samozřejmě nemohlo 25tunové auto vejít a návěs zůstal viset nad potokem.

GPS navigace usnadňuje mnoha řidičům život, bezmezně věřit byste jí ale neměli. Přesvědčil se o tom i řidič kamionu, který jel ve středu večer ze Vsetína na Slovensko, navigace ho ale navedla na cyklostezku.

Řidičovi zřejmě ani nebylo divné, že sjíždí z hlavní silnice na úzkou cestu a jel po ní stále dál. U Huslenek ale narazil na malý most přes potok, na který se nemohl vejít.

I přesto se pokusil lávku s 25tunovým kamionem přejet. "Kabina ještě most přejela, ale návěs už se na něj nevešel. Zdemoloval zábradlí a zůstal viset nad potokem," uvedl pro TN.cz mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Související obsah

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, kteří teď řídí vyprošťování. Řidiči se naštěstí nic nestalo. Podle mluvčího hasičů bezprostřední riziko pádu kamionu do vody nehrozí, i přesto je situace na místě složitá.

"Hasiči teď pracují součinně s dopravcem, který přistaví jeřáb s nosností 30 tun. Hasiči místo nehody nasvětlují a bude se zřejmě muset přeložit pytlovaný náklad," doplnil Netopil.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz