Zahraničí

Další nakažený koronavirem v USA, Hongkong uzavřel hranice

Za 24 hodin podlehlo koronaviru 66 lidí, což je o dva více než v pondělí. Celkem zemřelo 493 lidí a dalších 24 558 se nemocí nakazilo. Problémy má už druhým dnem výletní loď v přístavu u Japonska, kde lékaři potvrdili virus u deseti pacientů. Další loď je v karanténě v Hongkongu.

Výletní loď Diamond Princess zakotvila v přístavu v japonské Jokohamě poté, co se u jednoho pasažéra potvrdil koronavirus. Loď byla okamžitě umístěna do karantény a nikdo nemůže ven. Lidé musí podle deníku CNN na palubě zůstat dalších 14 dní. Nákaza byla totiž zjištěna u deseti pasažérů.

Další případ potvrdil v úterý Tchaj-wan. Příznaky nemoci se objevily u padesátiletého muže, který se vrátil z Wu-chanu. Pacient leží v nemocnici v karanténě a je ve stabilizovaném stavu.

Dva nové případy potvrdila také Jižní Korea. Osmatřicetiletý muž se nemocí nakazil, když byl ke konci ledna na konferenci v Singapuru. Druhou pacientkou je jednadvacetiletá žena, u jejíž maminky se virus potvrdil už dříve. 

V pořadí 12. nakaženého potvrdily také spojené státy. Dosud izolovaných 11 nakažených je údajně v dobrém zdravotním stavu.

V karanténě je výletní loď v Hongkongu

Třetím dnem také pokračuje stávka zaměstnanců nemocnice v Hongkongu. Po vládě žádají uzavření hranic s Čínou, to země v půrběhu odpoledne skutečně zpřísnila. Cestující z Číny budou muset automaticky do čtrnáctidenní karantény.

Související obsah

Koronavirus zabil nejméně 493 lidí, dalších 24 558 nakazil. Každým dnem se počet úmrtí zvyšuje. Mezi oběťmi je také devětatřicetiletý muž z Hongkongu a čtyřiačtyřicetiletý Číňan, který zemřel na Filipínách.

Pasažéři zůstali v karanténě na výletní lodi v Japonsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz