Zahraničí

Záchranáře v Turecku zasypala druhá lavina! Zemřelo nejméně 38 lidí

Záchranáři se stále snaží vyprostit lidi, kteří zůstali uvěznění ve sněhu po pádu dvou lavin ve východním Turecku. Mezi zavalenými jsou i ti, kteří se snažili pomoci cestujícím minibusu, které zasáhla první lavina. Celkem pod sněhem zahynulo 38 lidí.

První lavina zasáhla ve středu v noci minibus, který jel po horské cestě poblíž města Bahcesaray v provincii Van ve východním Turecku. Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky. Podařilo se jim zachránit sedm cestujících a řidiče vozidla. Pět lidí na místě zemřelo.

Při pátrání po dalších dvou lidech cestu zavalila druhá lavina, která pohřbila desítky zasahujících záchranářů i dobrovolníků.

Ve druhé lavině podle tureckého úřadu pro řešení katastrof a mimořádných událostí AFAD zemřelo 33 lidí. V obou lavinách tak celkem zahynulo 38 lidí. Další se stále pohřešují, podle úřadů je pravděpodobné, že bude obětí víc.

Související obsah

Ostatním záchranářům se podařilo před lavinou uprchnout, někteří byli převezeni do nemocnice. Ti, co zůstali na místě, se snaží lopatami i sekerami dostat své kolegy z hromady sněhu. Záchranné práce ale komplikuje mlha a silný vítr.

Po pádu druhé laviny skončilo v nemocnici celkem 63 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz