Domácí

Brněnská ZOO ohromila světovým unikátem: Zajistilo ho želví miminko

Brněnské zoo se podařil unikátní odchov želvy pavoukovité. Rozmnožování těchto zvířat je velmi složité a běžně se odehrává v inkubátoru. Tentokrát ovšem želvy překvapily i chovatele - malá želvička se totiž vylíhla přímo v expozici.

Dá se mluvit o světovém unikátu. Želví mládě bylo pro chovatele obrovským překvapením. Vejce bylo zřejmě zahrabané v substrátu. Podle ošetřovatelů je ale velmi těžké odhadnout, jak dlouho.

"Něco podobného nepamatují ani zoologové ve Spojených státech amerických, kde chovají nejvíc těchto želv. Ve Velké Británii napočítali jednotky takových případů, ale u jiných druhů," potvrdil mimořádnost události Michal Vaňáč, mluvčí ZOO Brno.

Související obsah

Odchov tohoto druhu je přitom velmi složitý. Musí se speciálně regulovat teplota, která se nedříve snižuje a pak zase zvyšuje. "Situace v teráriu vůbec neodpovídala ideálním podmínkám, kterými vejce prochází v průběhu úspěšného vývoje v inkubátoru," popsal další důvod k překvapení Michal Vaňáč.

Mládě je už šesté, které se brněnské ZOO podařilo odchovat, a zřejmě bude mít sourozence. V inkubátoru jsou totiž další vejce. Za poslední rok se v zoologických zahradách na celém světě vylíhlo celkem devět mláďat, z toho dvě právě v brněnské ZOO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz