Prešov

V troskách paneláku v Prešově našli kosti! Mohou patřit nezvěstné ženě

Při likvidaci zbytků paneláku, který zničil výbuch plynu v Prešově, se našli lidské kosti. Pravděpodobně patří sedmdesátileté důchodkyni, která žila ve 12. patře a jejíž ostatky se při záchranné akci nepodařilo vypátrat.

Dcera pohřešované ženy už byla na odběru DNA, v současnosti se čeká na výsledky testu. Pokud se potvrdí, že kosti patří seniorce, mohla by ji její dcera konečně pohřbít a důstojně se s ní rozloučit.

Pracovníci se také v ruinách snaží najít cennosti rodin. "Jemně a decentně to rozhrabeme na viditelnou plochu, aby chlapi, když vidí něco cenného, tak to vyberou a předají policii," vysvětlil Peter Matijka, majitel firmy, která má likvidaci trosek na starosti. Díky jejich snaze tak majitelé vyhořelých bytů získají zpátky některé cennosti – ať už šperky, nebo rodinné fotografie.

Související obsah

 

Plyn v paneláku vybuchl 6. prosince loňského roku. Celkem zemřelo osm lidí, dalších čtyřicet se zranilo. Na vině mělo být poškozené teplovodní potrubí při pracích na výměně elektrických rozvodů.

Na transparentní účet na pomoc obyvatelům zničené bytovky už dárci poslali přes 5 milionů eur, tedy více než 125 milionů korun. Město Prešov nyní přerozděluje částky potřebným, kteří kvůli výbuchu přišli o svůj domov.

Obyvatelům zničeného paneláku lidé naposílali 125 milionů

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz