Domácí

Na hřiště v Praze spadl vzrostlý strom, zraněné děti odvezla sanitka

Pražští záchranáři v pondělí odpoledne vyjížděli na jedno z dětských hřišť v Klánovicích na okraji metropole. Do prostoru, kde si hraje omladina, se kvůli silnému větru zřítil velký strom a zranil dva školáky.

"Mohu potvrdit, že jsme ve Smržovské ulici zasahovali u chlapce a dívky po pádu stromu sraženého větrem," uvedla na dotaz TN.cz před 15. hodinou mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Doplnila, že sanitka patnáctiletého teenagera a jeho o rok mladší vrstevnici odvezla na chirurgii nemocnice Na Bulovce. "Chlapec má zranění na hlavě, dívka na zápěstí a také má naražená záda," upřesnila Poštová.

Související obsah

"O incidentu jsme se dozvěděli přibližně ve 13:45. Děti zasáhly větve padajícího stromu. Kolegové celý areál z bezpečnostních důvodů obehnali páskou," dodal mluvčí policie Jan Rybanský.

Nejde bohužel o jediná zranění, která má orkán Sabina v Česku na svědomí. Zranění utrpěl mimo jiné už ráno řidič, na jehož auto spadl strom. Zdravotníci z Vysočiny kvůli orkánu převezli do 15. hodiny do nemocnic celkem tři lidi - jeden člověk se zranil, když na kabinu jeho náklaďáku spadl strom, další dva poranily letící předměty - popelnice a části plechové střechy.

Podrobně sledujeme události spojené s orkánem Sabina zde.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz