Domácí

Opilý otec tlačil kočárek se dvěma dětmi. Naměřili mu téměř tři promile!

Opilý otec tlačil kočárek se dvěma dětmi. Naměřili mu téměř tři promile!
Zdroj: Městská policie Plzeň

Devětatřicetiletý muž tlačil kočárek se dvěma dětmi po chodníku v Plzni - a protože byl silně opilý, hrozilo, že ho převrhne. Naštěstí si toho všimli lidé v okolí a zavolali městskou policii. Strážníci nezodpovědnému otci provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili přes dvě promile.

Opilý otec vrávoral v sobotu v Plzni na Vinicích. S sebou měl kočárek se dvěma malými dětmi. Vzhledem k tomu, že měl značně upito, nedokázal ho po chodníku tlačit rovně a hrozilo dokonce, že ho úplně převrhne.

Všímaví lidé na nezodpovědné chování upozornili městskou policii, která na místo vyslala hlídku. "Ta provedla u muže dechovou zkoušku, při níž přístroj ukázal při prvním měření 2,39 promile. Při následné opakované zkoušce mu bylo naměřeno 2,72 promile," napsali plzenští strážníci.

Související obsah

Pro děti i manžela si přijela manželka, která si je na místě převzala. Tím to však neskončilo - strážníci o případu informovali sociálku, která se jím nyní bude zabývat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz