Zahraničí

Další rána pro britskou královnu. Rozvod v rodině ji nepotěšil

Další rána pro britskou královnu. Rozvod v rodině ji nepotěšil
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. zažívá v posledních dnech náročné období a musí neustále řešit problémy v rodině. Nejdřív jí princ Harry oznámil, že se vzdá královských povinností, teď se rozvedl její vnuk Peter Phillips po dvanácti letech manželství.

Peter Phillips a jeho manželka Autumn mají spolu dvě dcery - Savannah (9) a Islu (7). Svatbu měli v roce 2008 v kapli sv. Jiří ve Windsoru. V loňském roce se však manželé rozhodli, že chtějí žít odděleně. A teď se definitivně rozvedli.

"Došli k závěřu, že je to nejlepší řešení pro jejich dvě děti a jejich přátelství...Hlavní prioritou páru zůstane zdraví a výchova jejich úžasných dcer," citoval deník Mirror oficiální prohlášení.

Královna Alžběta II. není prý ze situace nadšená. "Je to poslední věc, kterou potřebuje po všech nedávných potížích a má pocit, že se královská rodina rozpadá," řekl deníku The Sun blízký zdroj.

Související obsah

Rodina se také obává, že by se Autumn mohla se svými dcerami přestěhovat do Kanady. Narodila se totiž v Montréalu a její děti mají i kanadské občanství. 

Podívejte se na reportáž o rozhodnutí královny Alžběty II. ohledně budoucnosti Harryho a Meghan:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz