Domácí

Žena v práci zkolabovala, život jí zachránil vězeň! Drama teď popsal

Žena v práci zkolabovala, život jí zachránil vězeň! Drama teď popsal
Zdroj: Vězeňská služba ČR

Odsouzený Ondřej pomohl zachránit život ženě, která zkolabovala na pracovišti. Byl to pro něj prý velice emotivní zážitek. Ředitel věznice plánuje Ondřejovi udělit odměnu, nesdělil ale jakou.

O případu, který se stal minulý týden, informovala v úterý Vězeňská služba. Ondřej jako každé ráno nastoupil do práce mimo příbramskou věznici, kde si odpykává trest. Dál už se ale jeho den rozhodně jako každý jiný nevyvíjel.

"Ráno na pracovišti zkolabovala paní, která zde pracuje. Ležela na podlaze a na nic nereagovala. Ihned jsem zkontroloval životní funkce a věděl jsem, že je zle," popsal vězeň. Okamžitě prý začal s masáží srdce a zavolal záchranku.

Poté Ondřej postupoval podle pokynů operátorky a v masáži pokračoval až do příjezdu záchranářů. Ti ženu převezli do nemocnice, kde podstoupila operaci. Její život se i díky odsouzenému muži podařilo zachránit.

Související obsah

"Nyní již vím, že paní prodělala rozsáhlý infarkt a já masáží srdce přispěl k záchraně jejího života. Paní je po operaci a žije a to je pro mě velice důležité," dodal Ondřej. Ženu by prý chtěl ještě někdy potkat, krátce po jejím odvozu ale jen těžko hledal slova.

Ředitel věznice se rozhodl Ondřejovi udělit odměnu "v souladu se Zákonem o výkonu trestu odnětí svobody". Jakou přesně, Vězeňská služba neuvedla. Podle zákona ale může vězeň za "příkladný čin" obdržet až tisíc korun nebo třeba delší návštěvní hodiny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz