Domácí

Máte doma Jedovatou houbu? Případem prodeje se zabývá policie

Máte doma Jedovatou houbu? Případem prodeje se zabývá policie
Zdroj: Getty Images

Na některých českých knižních e-shopech byla k dispozici v sekci titulů pro děti k dostání kniha Jedovatá houba z roku 1938. Jedná se o publikaci, která se otevřeně hlásí k protižidovské agitaci. Případem se zabývá policie.

Autorem knihy je německý novinář Ernst Heimer, který v ní například radí dětem, jak poznat Žida. Knihu vydal v roce 1938 ve svém nakladatelství Der Stürmer jeden z nejaktivnějších kritiků Židovstva své doby Julius Streicher. V popisu knihy stojí, že se jedná o ilustrovanou dětskou knihu, která je klasickým antisemitským dílem německé nacionálněsocialistické osvěty.

Na celou situaci upozornil jako první na twitteru novinář Jakub Szántó. "Českem se šíří další nacistické škváry a internetové obchody jsou neschopné odlišit, co prodávat a čím se naopak podílejí na porušování zákona,“ napsal na svém twitteru.


Policisté okamžitě reagovali a případem se zabývají. "O případu víme a v obecné rovině můžeme potvrdit, že se jím zabýváme,“ odpověděla Policie ČR na twitteru.

Související obsah

Většina obchodníků knihu z nabídky během odpoledne již stáhla. Není to však první případ svého druhu. Vydavatelství Naše vojsko vzbudilo před třemi lety rozruch poté, co se potvrdilo, že prodává trička a hrnky s podobiznami masových vrahů Stalinem nebo Hitlerem. Nakladatelství se tehdy hájilo tím, že se jedná o sběratelskou edici. V nabídce je má dodnes.

Lucie Staničková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz