Krimi

Muž udusil tchyni i manželku. Po tahanicích konečně padl verdikt!

Obzvlášť tragický případ rozhodoval ve středu olomoucký vrchní soud. Patnácti lety vězení potrestal Rostislava Kotalu, který zavraždil svoji nemohoucí manželku a tchyni. Čin hájil tím, že už nezvládal náročnou péči o ženy.

Léta spokojeného manželství skončila pro Kotalu v červnu 2014. Mozková mrtvice jeho ženu připoutala na lůžko. Zpočátku se o ni starali s tchyní. Stárnoucí ženě ale docházely síly. Kotala těžkou životní situaci přestal zvládat.

"Zvolil cestu, která měla být vysvobozením pro jeho imobilní ženu i pro jeho tchyni, ve skutečnosti však spíše šlo o vysvobození pro něj," říká státní zástupce Jaroslav Kouřil.

Obě ženy čtyřiašedesátiletý muž udusil igelitovým sáčkem, když spaly. Neobvyklý případ ze severu Moravy se po zásahu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nakonec dostal až na stůl Nejvyššího soudu.

Jeho soudci posuzovali obhajobu Kotaly, který čin hájil tím, že byl na tom psychicky velmi špatně. Jenže to neobstálo. Olomoucký vrchní soud proto nyní muže poslal na patnáct let za mříže.

Související obsah

"Jeho jednání je nutné kvalifikovat jako trestný čin vraždy spáchaný na dvou osobách," vysvětlil mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik.

Před časem soudy řešily obdobnou rodinnou tragédii. Muž v Bedihošti na Prostějovsku nezvládl dlouholetou tyranii ze strany svého tchána. Když napadl jeho manželku, zastřelil ho podomácky vyrobenou zbraní. Neuspěl s prezidentskou milosti, zůstává tak ve vězení, kde si odpykává třináctiletý trest.

pez, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz