Domácí

Přijímačky z českého jazyka: Zkuste si, jestli byste se dostali na střední!

Přijímačky z českého jazyka: Zkuste si, jestli byste se dostali na střední!
Zdroj: Profimedia

Čas neúprosně letí a přijímací zkoušky na střední školy jsou už skoro za dveřmi. Organizace Cermat představila ilustrační testy, které si můžete vyzkoušet i vy. Zjistěte, zda byste uspěli v přijímačkách z českého jazyka.

Rozhoduje-li se vaše dítě, na jakou střední školu nastoupit, mělo by tak učinit co nejdříve. Termín pro podání přihlášky pro obory bez talentové zkoušky je 2. března.

Jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté obory a nástavby se přitom budou poprvé konat 14. dubna. První řádný termín příjímaček pro šestiletá a osmiletá gymnázia je 16. dubna. Výsledky prvních termínů budou dostupné 28. dubna.

Související obsah

Deváťáci, kteří se chystají na střední školy, se už nyní mohou podívat na ilustrační testy od organizace Cermat a zkusit si, jak by v přijímačkách obstáli. Testy si můžete vyzkoušet i vy a zjistit, jestli byste se na střední školu dostali.

Příjímací zkoušky se vždy skládají z testů z českého jazyka a literatury. Zadání naleznete ZDE, správné řešení si pak můžete ověřit ZDE. Příště si můžete zkusit, jak byste obstáli v přijímačkách z matematiky.

Pro první kolo si může školák podat až dvě přihlášky. V dalších kolech není počet omezený vůbec, dítě se může přihlásit na tolik oborů, kolik chce.

Na příklady testů k přijímacím zkouškám z českého jazyka se můžete podívat v galerii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz