Domácí

Spor o povinnou maturitu z matiky je tu zas! Chtějí ji znovu jen odložit

Českou politickou scénou opět zmítají spory o povinnou maturitu z matematiky. Poslanecká sněmovna zatím stále váhá, zda povinnost zrušit úplně. Nyní je ve hře opětovné odložení zkoušky.

Poslanci sociální demokracie a hnutí ANO za podpory SPD a komunistů navrhují, aby povinná maturita z matematiky zůstala zachována. Její ostrý start by ale rádi posunuli ze současného termínu v roce 2021 o dva roky.

To se ale nelíbí ministrovi školství Robertu Plagovi, který by byl pro, aby se povinná maturita z matematiky zrušila úplně. Argumentuje tím, že už nyní mnoho studentů u zkoušky neuspěje. Podle něj je potřeba nejprve změnit systém výuky předmětu na školách.

Současný poslanecký návrh na odsun by tak doplnil ministerský návrh zákona právě na úplné zrušení zkoušky.

Související obsah

S odkladem povinné maturity z matematiky ale nesouhlasí opozice. Podle ní totiž nejde o komplexní řešení a jen prodlužuje nejistotu studentů i jejich rodičů. U opozice tak pravděpodobně bude hledat podporu pro svůj návrh ministr školství.

Podle nynějšího zákona studenti gymnázií a lyceí nastoupí poprvé k povinné maturitě z matematiky už za rok na jaře, studenty většiny ostatních maturitních oborů zkouška čeká o rok později.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz