Zimní speciál

Lyžařům zmizely lyže. Do areálů se vydávají organizované bandy

S dostatkem sněhu a natěšenými lyžaři, kteří plní hory, přibývá krádeží jejich vybavení. Zloději do areálů najíždějí i v organizovaných skupinách a využívají nepozornosti rekreantů. Škody jdou do stovek tisíc korun.

Množící se případy okradených lyžařů teď řeší policie po celé republice. Jeden z posledních se stal na Šumavě, kde neznámý pachatel odnesl lyžařské věci z nezamčené "botárny" hotelu v Nových Hutích. Škoda se vyšplhala na několik desítek tisíc korun.

Zloději si většinou vyhlédnou drahé vybavení, neztrácejí čas s levnými kousky. Kradou ale věci i ze střešních boxů na autech. Tak jako třeba nedávno v Bedřichově, kde zloděj odcizil čtyři páry sjezdových lyží, hůlek a bot a škoda přesáhla sto tisíc korun.

Další stotisícová škoda vznikla rekreantům v Jizerských horách. Lyžařské vybavení sice podle instrukcí hoteliéra uzamkli v lyžárně hotelu a klíč odevzdali na recepci, jenže neznámý zloděj využil chvilkové nepřítomnosti recepčního, klíče mu z recepce vzal a následně ukradl několik lyží a snowboardů.

Související obsah

"Radíme, aby lidé nenechávali své věci bez dozoru a využívali místa, kam se věci uzamknout. Ve svých autech by neměli nechávat žádné cennosti," vyjmenoval základní opatření policejní mluvčí Milan Bajcura.

Zloději ale často bývají i mezi samotnými hosty hotelů nebo horských chat. Proti takovým krádežím jsou však ubytovny většinou velmi dobře pojištěny.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz