Zimní speciál

Zloději se zaměřují na auta lyžařů! Policisté radí, jak krádeži předejít

Čeští lyžaři zapomínají na zabezpečení svých aut na parkovištích pod sjezdovkami. Mnozí z nich nechávají za oknem věci a některá dokonce zapomenou i zamknout. Policisté proto v období jarních prázdnin radí lidem, jak auta správně zabezpečit a také jak se správně chovat na sjezdovkách.

Stačí málo a při návratu ze svahu vás může čekat vykradené auto. "Pachatelé už mají parkoviště vytipované, už sledují pohyb majitelů vozidel, a jakmile řidič opustí místo, během několika vteřin se do automobilu vloupají," popsal zástupce vedoucího policejního obvodního oddělení Letovice Roman Libiš.

Kriminalisté radí schovat všechno do kufru. Lidé by si měli dávat pozor i na odložené lyže a mít je stále pod dohledem. Od začátku sezóny už zloději dokázali ukrást desítky lyží a snowboardů za stovky tisíc korun.

Související obsah

Policisté upozorňují také na lyžařské desatero, mnozí lidé o něm slyšeli poprvé. Desatero nabádá lyžaře a snowboardisty hlavně k ohleduplnosti na sjezdovce. "Při předjíždění a vjíždění na svah, aby se rozhlíželi, dále aby nezastavovali uprostřed svahu," přiblížila policejní mluvčí Lenka Korytňáková.

Důležité je také nepřecenit síly a Mezinárodní lyžařská federace doporučuje i vyhnout se alkoholu. Během šesti týdnů, kdy se na horách střídají turnusy jarních prázdnin, je na svazích úrazů nejvíce. Třeba předevčírem se vážně zranili dva lyžaři v Karlově pod Pradědem. Oba skončili v nemocnici.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz