Domácí

Další výskyt ptačí chřipky v Česku, nemoc se objevila na Pardubicku!

Veterináři potvrdili v Česku druhé ohnisko ptačí chřipky. Tentokrát se objevila v komerčním chovu na Pardubicku. Podrobnosti by mělo ministerstvo zemědělství oznámit v pondělí dopoledne.

Na druhý výskyt ptačí chřipky upozornil portál idnes.cz, nákazu potvrdil mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý: "Mám potvrzeno, že v chovu na Pardubicku chřipka je, ale zatím nemám bližší informace, co se týče typu nebo konkrétního podniku."

Virus ptačí chřipky se běžně vyskytuje u volně žijících ptáků. Mezi prevenci proti jeho šíření proto patří důsledná izolace chovu. Ptačí chřipka se v Česku objevila poprvé po třech letech v lednu ve Štěpánově nad Svratkou na Žďársku.

Související obsah

Veterináři kvůli tomu prováděli celou řadu testů a chovy v okolí důsledně monitorovali.

"V Česku se po třech letech opět objevila vysoce nakažlivá ptačí chřipka. Nelze vyloučit zdražování vajec nebo drůbežího masa, bude ovšem záležet na rozsahu nákazy, a to jak v ČR, tak v Evropě," zhodnotil ekonom Lukáš Kovanda.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz