Domácí

Brutálně ubité kočky v popelnici. Případ možného týrání řeší policie

Podezření z trestného činu týraní zvířat vyšetřují jablonečtí policisté. Mladý muž si měl v mnoha útulcích po celém Česku adoptovat velké množství koček. Během neděle policie místo prověřila a objevila čtyři mrtvá zvířata, která podle všeho zemřela mučivou smrtí. Muž je vyšetřován pro trestný čin týrání zvířat.

Liga na ochranu zvířat pojala podezření ohledně muže, který objížděl české útulky a osvojoval si velké množství kočičích mazlíčků. Když chtěli ochránci zvířat zjistit, jak se svěřeným kočkám daří, nedočkali se žádné reakce. Podle informací TV Nova měl mít muž doma přibližně patnáct koček.


Proto se do Jablonce nad Nisou vypravili ochránci, aby situaci prozkoumali. V popelnici vedle domu, ve kterém muž bydlí, našli dvě mrtvé kočky. Jedna byla svázána lepicí páskou a měla rozlomenou čelist. Druhá kočka rovněž vykazovala známky zlomenin.

Související obsah


"Jsme vlastně našli dvě uhynulý kočky v popelnici a přivolali jsme policii,“ uvedl specialista na zvláštní činnosti Roman Preissler.


Číslo patnáct však nemusí být konečné. Na linku Ligy na ochranu zvířat se od pondělního rána obracejí útulky z celého Česka, od nichž si mladý muž kočky postupně adoptoval.


"Nyní evidujeme asi patnáct pohřešovaných koček, které si ten mladý muž z Jablonecka převzal,“ uvedla předsedkyně Ligy na ochranu zvířat Dagmar Kubištová.


Pachatele odvezli v pondělí odpoledne policisté k výslechu. Vyšetřovatelé stále čekají na konečný součet podle všeho utýraných koček, aby mohli upřesnit závažnost možného trestného činu.


"Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Sochová.

Soudy dávají dodnes za usmrcení nebo dlouhodobé týrání zvířat podmínku. Často dostane pachatel pouze pokutu. Více se dozvíte v následující reportáži:

Lucie Staničková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz