Domácí

Slepá Květa o agresivním řidiči: "Snažil se mi vyrvat mobil z ruky!"

Nevidomou Květu v pondělí vyhodil taxikář ze společnosti Bolt z auta, protože mu údajně vadil její asistenční pes. Žena byla z incidentu v šoku a se slzami v očích zůstala uprostřed silnice. Na místo přijela záchranná služba a policie. Květa TN.cz popsala, co šokující události předcházelo.

"Zabloudila jsem na Žižkově. Uslyšela jsem hlasy a vešla do hotelu, kde jsem poprosila paní recepční o pomoc. Přes aplikaci mi zavolala taxi, které mělo být na místě za dvě minuty," popsala Květa pro TN.cz.


Recepční Květu doprovodila až k vozu. "Sedla jsem si a psa jsem si dala pod nohy. Řidič mi ale začal říkat, že zvíře v autě nechce. Řekl, že tam po něm zůstanou chlupy," vysvětlila Květa. Doufala, že řidiče přesvědčí, aby ji svezl i s asistenčním zvířetem, jenže neuspěla. "Začal na mě křičet, ať vypadnu, ať jdu někam a že ho vůbec nezajímá, jak se dostanu domů," řekla nevidomá žena.

Znáte řidiče, který vyhodil slepou ženu z auta? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz, nebo na telefonní číslo 606 09 09 09. Děkujeme.

Související obsah

Květa dodala, že z toho začala být "hodně špatná" a řidiči řekla, že na něj zavolá policii. "Když viděl, že hlasově vytáčím číslo, snažil se mi mobil vyrvat z ruky," popsala. Po chvíli řidič vystoupil z auta, otevřel dveře a vyhodil její fenku na ulici. "Ona musela být vyděšená. Je zvyklá jít až na můj povel. Pak řekl, že teď půjdu já, chytil mě a tahal z vozu," popsala Květa roztřeseným hlasem.

Nevidomá žena zůstala ležet uprostřed silnice. Kolem pobíhal její pes. Řidič vyhodil také její slepeckou hůlku a ujel. Na pomoc však rychle přispěchali zaměstnanci hotelu a svědkyně Adriana, která uslyšela Květino volání o pomoc a celý incident natočila. "Byla jsem úplně v šoku, nemohla jsem dýchat, mluvit, prostě nic," přiznala Květa s tím, že takhle se k ní nikdy nikdo nezachoval.

Na místo přijela i záchranná služba. "Ten vysoký tlak ale po chvíli začal ustupovat," řekla Květa. "Policisté mě odvezli domů," dodala nevidomá žena, která se dočkala omluvy ze strany společnosti. "Zavolal mi zástupce té firmy a nabídl mi 150 jízd zdarma. Řekla jsem ale, že nemám zájem, že bych s nimi už nikdy nikam nejela," řekla odhodlaně Květa, která na ošklivý zážitek jen tak nezapomene.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Píše se na Deník.cz