Krimi

Úředník z "finančáku" měl chtít úplatek 10 milionů, půlku stihl převzít

Policie obvinila pracovníka Generálního finančního ředitelství z braní úplatků. Podle Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval 10 milionů korun za to, že druhé staně poskytne interní informace. Polovinu z požadováné částky skutečně dostal.

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. Úplatek měl zaměstnanec generálního finančního ředitelství požadovat za to, že druhé straně poskytne interní informace.

"Naši kriminalisté minulý čtvrtek obvinili pracovníka generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku," potvrdil mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Doplnil, že podle vyšetřovatelů dotyčný požadoval deset milionů a půlku této sumy opravdu převzal.

"V této chvíli, kdy jsme na samém začátku vyšetřování, se musíme omezit pouze na tyto informace, k vyšetřování ani ke skutkovému stavu se v tuto chvíli nemůžeme vyjadřovat," krčí rameny vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Podle finanční správy, pod které generální finanční ředitelství spadá, se jednalo o řadového úředníka. "Mohu říci, že pracoval jako řadový referent na oddělení koordinace kontrolní činnosti a v tuto chvíli je postaven mimo službu," upřesnila mluvčí finanční správy Zuzana Mašátová.

Související obsah

V případě prokázání viny hrozí zaměstnanci finančního ředitelství až 12 let vězení. Zatím je stíhaný na svobodě.

Podobné případy nejsou ojedinělé. V roce 2013 například poslal soud do vězení za korupci bývalého poslance Romana Pekárka. Jako bývalý místostarosta Kolína chtěl úplatek milion korun za levnější městské pozemky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz