Krimi

Sporťáky, šperky, hodinky. Gang žil z cizího, věci asi propadnou státu

Lidé stojící za gangem, který si měl investičními podvody přijít na miliardu korun, si podle policie místo investic za peníze klientů nakupovali luxusní šperky, auta nebo hodinky. Teď to vypadá, že tohle všechno propadne státu, který se bude zboží zřejmě zbavovat v aukci.

Akciemi mělo původně být i nadupané BMW. Místo akcií klientů ale podle policie trojice podnikatelů z firmy J.O. Investments nakupovala luxusní zboží pro sebe.

"V rámci prováděných úkonů naši kriminalisté zajistili majetek ve výši přibližně jedné miliardy korun. Jednalo se hlavně o nemovitosti, peníze, zlato, šperky, motorová vozidla," vypočítává mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Spokojili se jen s tím nejdražším. V garážích měli například dvě ferrari za několik milionů korun. Jedno za sedm, druhé ještě o milion a půl dražší. Nechybělo ani Bentley GT za šest "míčů".

Ze všech zabavených vozů má sice rolls-royce nejmenší zrychlení, ovšem cena je dvanáct milionů korun. "Masážní sedadla vzadu, posuvná sedadla, bude to tam mít televizi, DVD, bar na šampaňské, na whisky," popisuje přepych prodejce luxusních aut Jaroslav Vítek.

Pokud auta půjdou do dražby, mohla by být k mání za daleko nižší ceny. Vyvolávací cena jednoho dodge byla sedm set osmdesát tisíc. Přitom se běžně prodává i za čtyři miliony.

Související obsah

V Německu některá zabavená luxusní auta využívá dálniční policie. V dražbě mohou skončit i zabavené rolexky - celé ze zlata, cena začíná na milionu korun.

Policisté skupině zabavili právě i hodinky v celkové hodnotě šesti milionů korun. Mezi nimi i jedny, na které je podle prodejců čekací lhůta i několik let.

"Jsou z růžového zlata, posázené brilianty, takže cena určitě bude dva miliony a víc," odhaduje prodejce Pavel Pazdera.

Vyšetřovatelé případu evidují přes dva tisíce podvedených. Od čtvrtečního zveřejnění případu se prý přihlásily desítky dalších.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz