Domácí

Maminky štve hromada úkolů na jarní prázdniny, děti si prý neodpočinou

Maminky štve hromada úkolů na jarní prázdniny, děti si prý neodpočinou
Zdroj: Profimedia

Část školáků už má jarní prázdniny za sebou, jiné teprve čekají. Někteří z nich si ale o volnu příliš neodpočinou, stěžují si rodiče. Učitelé jim totiž prý nadělili hodně domácích úkolů.

Jarní prázdniny jsou v roce 2020 rozdělené do šesti "turnusů" od začátku února do poloviny března. Půlka okresů je už má za sebou, jiné se na ně teprve připravují. A když je řeč o přípravě - někteří kantoři nezaháleli a k přání hezkých prázdnin dětem přidali i hromadu domácích úkolů.

Postěžovala si na to jedna maminka ve facebookové skupině a přidaly se k ní i další. "Paní učitelka se s prvňáky rozloučila se slovy, ať si od školy odpočinou a napařila jim domácí úkoly v objemu týdenního vyučování," napsala.

"Máme také úkoly na celý týden," přitakala maminka jiného prvňáčka. "Netýká se to obecně jen prázdnin. Denně máme dva až tři úkoly, které nejsou na 15 minut. Kdybychom jeli někam na týden na hory, tak bude dcera akorát otrávená z těch prázdnin, protože denně budeme psát úkoly," dodala.

Někteří rodiče ale mají odlišné zkušenosti. Jejich děti prý domácích úkolů ve škole obecně příliš nedostávají a na prázdniny jim učitelka nedala vůbec nic. Jiní školáci si jen mají procvičit probranou látku či čtení.

Související obsah

Děti by se přes prázdniny neměly stresovat, tvrdí odborníci. "Prázdniny jsou od toho, aby děti odpočívaly. Na školu mají zapomenout, nic nedělat," uvedl psycholog Jan Lašek. Volné dny by měli školáci trávit aktivně.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Dostalo vaše dítě také hodně úkolů na jarní prázdniny? Napiště nám o tom na e-mail zpravy@nova.cz, nebo na náš facebook TN.cz.

Zajímá vás, kdy budou mít vaše děti další volno? Podívejte se na důležité termíny pro rodiče a studenty v reportáži TV Nova:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz