Domácí úkol

Rodiče mají problém: Většina jich nechápe domácí úkoly svých dětí!

Rodiče mají problém: Většina jich nechápe domácí úkoly svých dětí!
Zdroj: Thinkstockphotos

Až dvě třetiny rodičů přiznávají, že jim dělá problém pomáhat svým dětem s domácím úkolem. Jednoduše proto, že jim úlohy připadají příliš složité.

Nesrozumitelné zadání nebo složité téma jsou nejčastějšími důvody, proč rodiče nepomáhají svým dětem s domácím úkolem. Dvě třetiny rodičů přiznali, že jim dělají problémy matematika a přírodní vědy. Polovina zas, že když se dítě nedívá, informace o úkolu nejdřív hledají na internetu, vyplývá z výzkumu mezi dvěma tisíci matek a otců, na který upozornil web DailyMail.

Studie ukázala, že mnozí rodiče trpí nedostatkem sebedůvěry, když mají pomáhat dětem se školní úlohou a seznam témat, s nimiž se potýkají, odráží jejich neznalost z jejich vlastních dob studií.

Více než polovina z dvou tisíc dotázaných rodičů přiznala, že lituje toho, že se během školních let nevěnovali více studiu, zejména matematiky. Třetina dotázaných zas to, že pro odpověď dítě posílá za partnerem či partnerkou.

A která jsou pro rodiče ta nejpalčivější témata? Největší starosti jim dělá algebra (do té spadají například rovnice), zlomky, trigonometrie (př. goniometrické funkce), Pythagorova věta, poměry nebo dělení se zbytkem. Kromě matematických úloh si nevědí rady s periodickou tabulkou prvků nebo historií římské říše.

I takové úkoly děti dostávají:


Další příklady, které nám dorazily do redakce a rodiče si s nimi neví rady:

• Vedlejší větu podmětnou nahraďte podmětem: Kdo zvítězil, stanul na nejvyšším stupni. Hlavní je, že jsme se zúčastnili krajského finále. Bylo mým tajným přáním, abych se dostala na dopravní průmyslovku.

• Potřebuji určit slovesný vid u dvou sloves NALEZLA a ROSTE a ještě určit a utvořit slovesa vidu opačného!

• Učitelka nám dala za úkol vytvořit algoritmus cesty do školy, problém ale je, že nevím jakým způsobem ho udělat. Vím co je algoritmus, ale nevím jak ho udělat, nevím jak bych ho měl vytvořit na cestu do školy.

• Vrabec si postavil bydlo na bidlu. Zafoukal vítr a obě b?dla spadla. Jaký tam bude i/y?

• Chlapci mezi sebou měnili známky, kuličky a míčky. Za 8 kuliček je 10 známek, za 4 míčky je 15 známek. Kolik kuliček je za jeden míček?

• Při záplavách vyčerpalo sklepy 6 čerpadel za 3,5 dne. Jak by čerpalo vodu 7 čerpadel?

Máte i vy čas od času problém s pochopením úkolu vašeho školáka, Úkoly se vám zají nesrozumitelné nebo pro dítě příliš těžké? Jak tuto situaci řešíte? Svoje tipy a názory nám posílejte na zpravy@nova.cz nebo na Facebooku.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dara Rolins ukázala rodiče. Komu je víc podobná?

Šokované batole: Klučina poprvé vidí své dvě zcela stejné sestřičky. Mamííí, co to je?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz