Zahraničí

Koronavirus je i v moči pacientů. Z kanalizace může zamořit vzduch

Koronavirus je i v moči pacientů. Z kanalizace může zamořit vzduch
Zdroj: Profimedia

Téměř sto lidí zemřelo během soboty na nový koronavirus v pevninské Číně. Od prvního případu bylo do neděle infikováno zákeřným virem 76 936 lidí, z toho nákaze podlehlo celkem 2 461 pacientů.

"Podle čínské Národní komise pro zdraví bylo v Číně v sobotu nahlášeno 97 nových úmrtí, z nichž všechna pochází z centra nákazy Wu-chanu. Přibližně 19 lidí zemřelo na koronavirus mimo pevninskou Čínu," uvedl internetový portál CNN.


Čínští vědci nově zjistili, že se koronavirus objevuje také v moči pacientů a dostává se tak do kanalizací, odkud se může dál šířit. V sobotu o této skutečnosti informoval čínský list The Global Times.

Související obsah


"Pokud se nebude se splašky náležitě zacházet, může virus zamořit vzduch," uvedl zástupce ředitele patogenní biologie na univerzitě ve Wu-chanu Jang Čan-čchiou.


"Nemůžeme to ale přehánět, není nutné dezinfikovat kanalizaci v celém městě, protože velké množství dezinfekčních prostředků může nadlouho zamořit vodu," dodal Jang.


Virus se přesouvá krví k orgánům, které může následně poškodit. Toto zjištění tak podle listu přispívá k osvětlení způsobu, jak se virus šíří a jaká je možná prevence.


Podle listu se ve městě Wu-chan začalo s dezinfekcí 29. ledna. Zapojilo se do ní přibližně 6 520 pracovníků a použilo se okolo 2000 tun dezinfekčních prostředků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz