Domácí

O jarňákách si alkoholu užívají i děti, prodá jim ho každý druhý

O jarňákách si alkoholu užívají i děti, prodá jim ho každý druhý
Zdroj: Getty Images

O jarních prázdninách si děti užívají zaslouženého volna i zábavy. Na to, zda se nebaví nad zapovězeným alkoholem, se rozhodla zaměřit během svých kontrol Česká obchodní inspekce (ČOI). Kontrolovat se vydala i do oblíbených lyžařských destinací.

V období jarních prázdnin se ČOI rozhodla vydat například na Vysočinu a do Jihočeského kraje, za účasti mladistvých figurantů uskutečnila 13 kontrol. Ty probíhaly i v restauračních zařízeních přímo u sjezdovek, například v turisticky navštěvovaných lokalitách v oblasti Šumavy.

Nedostatky zjistila v 6 případech, což je téměř v každé druhé kontrolované provozovně. Ve čtyřech případech se jednalo o prodej lahvového nebo točeného piva, ve dvou případech o prodej alkoholického nápoje typu cider.

Související obsah

"Kontroly prokázaly porušení zákona č. 65/2017 Sb. o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za zjištěná porušení zákona byly zatím uloženy v přestupkovém řízení pokuty v celkové výši 30 000 Kč. Zbývající případy budou řešeny po skončení kontrol, a to rovněž v rámci přestupkovém řízení," doplnila ředitelka inspektorátu České obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny Martina Střihavková.

České děti podle evropských statistik pijí první ligu. S alkoholem se průměrně setkají už kolem 12. roku a ročně jich zhruba tisícovka skončí v silně podnapilém stavu v nemocnici. Více prozradí reportáž.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz