Domácí

Románek se ženě prodražil! Kvůli mladému milenci dluží milion

Románek se ženě prodražil! Kvůli mladému milenci dluží milion
Zdroj: Profimedia

Oči pro pláč zůstaly po krátkém románku šestatřicetileté ženě ze Zlínska. Na seznamce se seznámila s mladším mužem, který z ní během týdne vylákal 700 tisíc korun. Peníze si půjčila v rodině, ale i po bankách. Rychle zjistila, že jí mladík v mnohém lhal a podobně podvedl i další milenky.

"Muž se představil jako majitel firmy a po pár dnech požádal ženu o půjčku dvě stě tisíc korun na koupi bytu. Vzápětí mu ale chyběly další peníze, a to opakovaně. Žena mu v průběhu osmi dní půjčila celkem sedm set tisíc korun," popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Žena se navíc kvůli milenci zadlužila. "Menší obnos tvořily její vlastní úspory a úspory její babičky, zbytek peněz si obstarala pomocí půjček u různých bankovních institucí. Půjčky jí pomáhal vyřizovat její nový přítel. Žena nyní dluží bankovním institucím i s úroky téměř jeden milion korun," popsala mluvčí.

Zamilovaná žena se svěřila své sestře, která si její novou známost proklepla. Vypátrala, že není majitelem firmy na Vsetínsku, ale pouze jejím zaměstnancem. Zadlužená milenka tak svou novou známost konfrontovala. "Přiznal, že všechny peníze prohrál v herních automatech," popsala mluvčí.

 

Související obsah

Sen o velké lásce se tak rychle zadlužené ženě začal rozplývat. Muž totiž podobně zneužil další tři ženy, se kterými se seznámil na seznamce. "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za což pachateli hrozí v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody na dva až osm let," dodala mluvčí.

"Chtěli bychom upozornit všechny ženy i muže, kteří hledají nový vztah na sociálních sítích, aby byli obzvlášť obezřetní v případech, kdy po nich jejich nový přítel či přítelkyně požaduje finanční hotovost. Snažte si o novém příteli či přítelkyni zjistit co nejvíce informací, zejména totožnost. Poté je možné ověřit si také jejich případnou zadluženost na veřejně dostupných internetových portálech," zakončila mluvčí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz