Domácí

Muž se přiznal ke škrcení kamaráda tkaničkou. Tělo pak hodil do kanálu

Policisté od listopadu vyšetřovali smrt mladého muže, jehož tělo našli v kanalizační stoce. Stopy je dovedli k jeho mladšímu kamarádovi, který se k hrůznému činu přiznal. Mladíka z neobjasněných důvodů měl začít škrtit tkaničkou, a pak jeho tělo údajně hodil do kanálu. Kriminalisté zveřejnili detaily hrůzného činu.

Policie zpočátku neznala totožnost zemřelého mladíka. Později odhalila, že se jednalo o devětadvacetiletého cizince. "Současně kriminalisté zjistili okolnosti, které již od počátku naznačovaly, že by se na úmrtí muže mohla podílet násilným způsobem jiná osoba," popsal policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že například zmizely jeho osobní věci z bytu, kde přechodně bydlel.

Kriminalisté rychle získali podezření, kdo mohl mít na smrti mladíka svůj podíl – a to se prý i potvrdilo. "Podezřelý muž opakovaně utvrzoval rodinu poškozeného o jejich vzájemném kontaktu, ačkoli původně pohřešovaný muž byl již v tu dobu prokazatelně mrtvý," popsal mluvčí. Podezřelý rodině zemřelého muže tvrdil, že náhle odjel i se svými osobními věcmi do zahraničí. "Tím dával rodině pohřešovaného neustále falešné naděje," popsal mluvčí.

 

I když podezřelý dlouho zapíral, že mladému cizinci ublížil, pod náporem důkazů se nakonec k činu přiznal. "Uvedl, že 8. listopadu 2019 v inkriminovaný den byl s poškozeným, který byl jeho známým, v jednom z barů v Hostivaři popíjet alkohol. Po několika vypitých skleničkách společně vyrazili do rychlého občerstvení, kam však už z poškozeným nedošel. Cestou se totiž zastavili u nedalekého Botiče, kde ho zcela bez jakéhokoliv důvodu podezřelý začal chladnokrevně škrtit tkaničkou, až poškozený upadl do bezvědomí," popsal tragické okolnosti mluvčí.

Související obsah

Podezřelý údajně mladíkovi odcizil mobilní telefon a peněženku s platební kartou. "Sám pak odešel do zmiňovaného rychlého občerstvení, kde se kartou pokusil zaplatit jídlo, což se mu nepodařilo, protože neznal PIN k odcizené platební kartě. Po několika minutách se vrátil zpět na místo činu, kde v té době ležel poškozený v bezvědomí," dodal mluvčí.

Cizinec v té době žil, ale podezřelý muž si prý myslel, že už nežije a snažil se podle policie zbavit jeho těla. "Poškozeného proto dotáhl k nedalekému kanálu, kam ho vhodil, aby zamaskoval svůj čin. Voda v kanálu, pak tělo po několika dnech donesla až do čističky odpadních vod v Praze 6, kde bylo posléze nalezeno. Podle závěrů soudní pitvy poškozený nezemřel v důsledku škrcení, nýbrž bezprostřední příčinou úmrtí bylo utonutí," dodal mluvčí.

Mladík se pak opakovaně snažil ukrást peníze z účtu zemřelého muže. "Snad jen díky zkušenostem bankovních úředníků se mu tento podvod nepodařilo úspěšně zrealizovat," řekl Daněk. "Kriminalisté z oddělení vražd s třiadvacetiletým mužem zahájili trestní stíhání pro trestné činy vražda ve stádiu pokusu, usmrcení z nedbalosti, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvod," dodal Daněk.

V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 10 do 18 let. "Do současné doby nebyl obviněný schopen hodnověrně policistům vysvětlit motiv svého jednání," zakončil mluvčí.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz