Domácí

Ředitel obral podle policie vlastní firmu. K platu si přilepšil o 70 milionů

Ředitel obral podle policie vlastní firmu. K platu si přilepšil o 70 milionů
Zdroj: Getty Images

Vlastní společnost téměř přivedl na buben muž z Prachatic. Devětapadesátiletý ředitel firmy a jednatel v jedné osobě zřejmě usoudil, že jeho stávající výplata je nedostatečná a rozhodl se, že si trochu přilepší. Během několika let si k platu připsal 70 milionů korun.

Muž se měl zpronevěry ve vlastním podniku dopouštět od roku 2001 do léta 2018. V prachatické společnosti s ručením omezením působil jako jednatel i ředitel a podle informací policie si s loajalitou ke své společnosti příliš hlavu nelámal.

Namísto standardního postupu při navyšování platu ředitele zvolil jednodušší cestu - miliony navíc si "odbouchl" sám.

"Porušil své povinnosti jednatele jednat s nezbytnou loajalitou k firmě, spravovat svěřený majetek společnosti s péčí řádného hospodáře a jednat v zájmu společnosti," řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Související obsah

Devětapadesátiletý muž z Prachatic při navyšování svého platu prý záměrně obešel valnou hromadu, která by jinak měla otázku odměny pro ředitele na starosti. Podle informací policie navíc "příplatek", který si sám schválil, vysoce převyšoval částku odpovídající jeho pracovnímu výkonu.

Povedený šéf si tak z kraje týdne vyslechl obvinění z trestných činů zpronevěra a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Sedět může jít až na dvanáct let.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz