Domácí

Pošťáci dostanou přidáno! A před Velikonocemi je čeká ještě prémie

Pošťáci dostanou přidáno! A před Velikonocemi je čeká ještě prémie
Zdroj: Profimedia

Pošťáci si od dubna přilepší, nejlépe na tom budou doručovatelé. Kromě až 1500 korun na ně čeká ještě mimořádná odměna. Podle Ministerstva vnitra je potřeba personální stabilizace pošty.

Průměrně o pět procent se zvednou platy pracovníkům České pošty. Nejvíce by měli dostat přidáno listovní doručovatelé, a to průměrně o 1500 korun, ostatní zaměstnanci si přilepší o tisícovku. "Pokud má být pošta konkurenceschopná, nemohou v ní lidé dřít za almužnu,“ prohlásil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).


Přitom již loni se pošťákům zvedly mzdy o deset procent. „Pokud bychom mzdy nezvýšili, pošťáci by nebyli oceněni za svou práci. Přitom personální stabilizace je pro současnou transformaci podniku klíčová,“ dodal Hamáček.


Další vylepšení rodinného rozpočtu čeká pošťáky v podobě mimořádné prémie. Ta bude minimálně 1500 korun, v průměru pak 1760 korun.

Související obsah


Růst mezd je součástí strategie transformace České pošty i finančního plánu. Podle něj by státní podnik měl být opět v zisku v roce 2021. Letošní ztráta pošty má být letos nižší, než vedení předpokládalo. Navýšení mezd bude pošta částečně financovat z provozních úspor.

Podívejte se na reportáž televize Nova o dvourychlostním doručování České pošty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz