Počasí

ČHMÚ rozšířil výstrahu před sněhem. Do Česka dorazí také silný vítr

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil ve čtvrtek výstrahu před sněhem například o Pardubický, Zlínský a Moravskoslezský kraj. V platnosti je stále také výstraha před silným větrem, který může dosáhnout rychlosti až 70 km/h. Na západě republiky už sněží, vyjeli i silničáři.

Sněhu se dočkáme především ve čtvrtek večer, kdy na naše území dorazí tlaková níže Bianca od západu. "Do rána napadne v západní části území až 15 centimetrů mokrého sněhu," dodala Honsová.

Před sněhem také platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před sněhem od čtvrteční sedmé hodiny večerní do páteční páté hodiny ranní pro Středočeský, Jihočeský, Moravskoslezský, Zlínský, Pardubický, Plzeňský, Jihomoravský, Ústecký a Karlovarský kraj a také Vysočinu od čtvrteční sedmé hodiny večerní do páteční jedenácté hodiny dopolední. 

Meteorologové očekávají komplikace v dopravě nebo při chůzi. Mokrý sníh může způsbit škody například na drátech elektrického vedení nebo na stromech. Řidiči by neměli zapomenout na zimní výbavu a měli by sledovat dopravní zpravodajství.

Související obsah

Výstrahu ČHMÚ vydal také pro silný vítr, která platí od čtvrteční desáté hodiny večerní do páteční desáté hodiny dopolední pro Jihočeský kraj, Plzeňský kraj (Domažlice, Horažďovice, Klatovy, Sušice), Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj.

Mapa výstrahy

Zdroj: ČHMÚ

Hrozí pády stromů nebo poškození na budovách. Lidé by měli zajistit okna, dveře a upevnit volné předměty. Meteorologové doporučují, aby lidé omezili túry v horách a zvýšili opatrnost při pohybu venku.

Za posledních čtyřiadvacet hodin napadlo nejvíce sněhu v Krkonoších, a to sedmnáct centimetrů. V Krušných horách šest centimetrů a na Šumavě o pět centimetrů více. V noci na čtvrtek se sníh objevil zejména v horských oblastech.

"Od půlnoci do šesti hodin ráno napadlo na vrcholcích Krkonoš až 8 cm sněhu, v Krušných horách a na Šumavě 2 cm. Dnes po ránu se se sněhovými přeháňkami setkáváme místy zejména ve východní polovině území a na horách," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu. 

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz