Domácí

Prázdné regály? Čeští obchodníci reagují a doplňují zboží

Zvýšený zájem o trvanlivé potraviny nebo hygienické potřeby zaznamenali obchodníci. V některých supermarketech se tak dokonce objevily doslova vymetené regály. Obchodníci ale ujišťují, že zboží je dost.

V uplynulých dnech jsme zaznamenali nedostatek určitého zboží. Zvýšený zájem byl především o trvanlivé potraviny: rýži, těstoviny, konzervy, mouku, olej a další, a dezinfekční a antibakteriální gely. Zatímco potravinové řetězce hlásí, že stíhají své zásoby doplňovat, na hygienické prostředky musíme ještě počkat.

Čeští prodejci se zatím zvládají se situací vyrovnat a společně s externími dodavateli naskladňují ty potraviny, kterých je aktuálně nedostatek. Snaží se tak pokrýt poptávku zákazníků. K žádným zmatkům tak nedochází.

 

Související obsah

Zvýšenou poptávku po trvanlivých potravinách zaznamenalo několik českých řetězců, mezi nimi i společnost Albert, což potvrdil i její mluvčí Jiří Mareček. Řetězce se snaží na situaci okamžitě reagovat. Zvýšený zájem o trvanlivé potraviny zaznamenal i Kaufland, a upozornil, že může dojít ke krátkodobému nedostatku určitého zboží. Situaci ale řeší: „Snažíme se zajistit dostatek zboží,“ informovala Renata Maierl, mluvčí společnosti.

Související obsah

S dodávkami dezinfekčních prostředků je ale situace poněkud komplikovanější. Antibakteriální gely na ruce nebo další dezinfekce není možné tak rychle naskladnit. I E-shopy je mají vyprodané. Například společnost Alza.cz hlásí nárůst prodeje antibakteriálních gelů (srovnání prodeje na konci roku 2019 a v prvních dvou měsících roku 2020) o 600 %.

"Vliv koronaviru je extrémně znát právě v prodejích roušek, respirátorů a antibakteriálních gelů a podobných desinfekčních přípravků," uvedla mluvčí společnost Patricie Šedivá. "Vývoj situace bedlivě sledujeme, mění se každým dnem," dodala.

pb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz