Domácí

Při srážce dodávky s autem jeden mrtvý a sedm zraněných, většina byly děti

K tragické dopravní nehodě došlo v Jizerské ulici v Hrabačově u Jilemnice na Semilsku. Z dosud neznámého důvodu tam dodávka přejela do protisměru, kde se čelně srazila s osobním autem. Při nehodě se zranilo celkem osm lidí, přičemž většina byly děti.

Jedna žena, navzdory téměř hodinové snaze záchranářů o resuscitaci, nakonec svým zraněním podlehla. Pro dvě vážně zraněné děti přiletěly dva vrtulníky.

Jedno ze zraněných dětí bylo transportováno do nemocnice v Motole, druhé bylo spolu se svým otcem, oba těžce zranění, převezeno do Hradce Králové. Jejich stav je podle informací TN.cz velmi vážný.

V dodávce jela skupina dětských sportovců. Řidič dodávky, který podle prvotních zjištění policistů nehodu zřejmě zavinil, před cestou podle policie pil alkohol. Test ukázal půl promile alkoholu v dechu.

Související obsah

V neděli dopoledne vyjeli policisté, záchranáři a hasiči také do obce Brenná nedaleko Zákup na Českolipsku, kde osobní auto srazilo chodce. Podle informací TV Nova se jedná o dvouapůlletého chlapce.

"Ke střetu osobního automobilu s osobou jely dvě jednotky do obce Zákupy na Českolipsku," potvrdili hasiči Libereckého kraje na sociálních sítích. Kvůli vážnosti zranění na místo zamířil i záchranářský vrtulník, který zraněného chlapce transportoval do nemocnice.

Policisté musí přesnou příčinu nehody teprve vyšetřit, zřejmě šlo ale o nešťastnou náhodu, kdy dítě srazil jeden ze sousedů, když couval. Test na drogy u řidiče byl pozitivní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz